juuli 17, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Arvamuslood Buller Uudised Meditsiin Varia

Arstide töökeskkonnas esineb puudujääke

sisuturundus meditsiin

Eesti Arstide Liidu (EAL) äsja ametist lahkunud president Jaan Sütt ütles ajakirjale Eesti Arst antud usutluses, et raviasutuste töökeskkond vajab parandamist nii toksilise töökultuuri kui ka töötingimuste osas.

“Oluline on, et tervishoiutöötajate palgatõusu vajadusest on aru saadud. Siiani tõmbasid põhjanaabrid palgaga meie arstid ja õed ära. Usun, et töötasu osas oleme teinud suure hüppe paremuse poole. Väljaränne on praeguseks pidurdunud, kuid tagasi ei tulda töötingimuste tõttu,” rääkis Sütt. “Eesti raviasutustes peab looma töökeskkonna, kus spetsialist tunneks end väärtustatuna ja töötasu oleks seoses vastutuse suurusega.”

“Viimasel ajal räägitakse palju toksilisest töökultuurist meditsiinis. Meil on vaja juhte, kes oleksid lisaks arstikunstile õppinud ka juhtimise kunsti, et veel paremini tulla vastu kolleegide ootustele toetava töökeskkonna kujundamisel nii esmatasandil kui ka eriarstiabis,” märkis Sütt.

Tema sõnul vajab tervishoid liidreid, kes oleks uuendusmeelsed ja julgeksid vajalikke reforme ellu viia. Selleks peab inimesi koolitama, taas tuleks kas või koostöös põhjanaabritega avada tervishoiukorralduse residentuur.

Jaan Sütt, kes juhtis Eesti Arstide Liitu juhtinud 2018. aastast, andis presidendi ameti üle Neeme Tõnissonile. 

Allikas: BNS via Buller Meedia | Pilt: Shutterstock