juuli 17, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Arvamuslood Buller Uudised

Tasuta parkimine võib peagi olla Tallinna kesklinnast ajalugu

Parkimise korraldus Tallinnas | Sisuturundus ja linkide ehitamine

Parkimist korraldava ettevõtte Europark tegevjuht Karol Kovanen teatas, et kalli maahinna tõttu on kesklinnas tasuta parkimine kaduv nähtus ning tasuta või väga odav parkimine pole maaomaniku seisukohast jätkusuutlik.

Postimees kirjutas eelmisel nädalal, et Tallinna kesklinnas asuvas Stockmanni kaubamaja parkimismajas vähendati mai algusest tasuta parkimise aega kahelt tunnilt ühele. Tegemist oli kaupluse ja parkimismaja haldava Europargi ühise otsusega, mida nad põhjendasid parkimiskohtade vähesusega.

“Muutused on tingitud sellest, et Stockmanni maja külastab rohkem inimesi ja tuleb tagada vabade parkimiskohtade rotatsioon,” teatas Kovanen, kelle juhitava Europargi ärimudel on erafirmade parklate haldamine.

Kovaneni sõnul tuleb arvestada sellega, et tasuta parkimiskohti jääb kesklinnas järjest vähemaks. “Tasuta parkimine on kesklinnas pigem kaduv nähtus. Maa ja ruumi rajamine ning omamine on kallis. Parkimiskoht võtab enda alla võtta vähemalt 30 ruutmeetrit ja sõltuvalt hoonest on selle omahind Tallinna kesklinnas 200–400 eurot kuus. Tasuta parkimine tähendab seda, et omanik kas subsideerib seda muude tulude arvelt või maksab klient selle teiste teenustega ikkagi kinni. Tasuta parkimist ei ole olemas,” selgitas ta.

Ta lisas, et kesklinnas jääb ruumi vähemaks, mis on hea, sest kesklinn peabki olema tihedas kasutuses.

Kovaneni hinnangul võtab autode parkimine Tallinnas praegu ebaproportsionaalselt palju ruumi. “Seisvate autode all on rohkem ruumi kui rohealade või kodude all. Tasuta ja väga odav pikaajaline parkimine peab tegema ruumi teistele inimtegevustele ja rohelisemale keskkonnale,” toonitas ta. 

Allikas: Buller Meedia | Pilt: Shutterstock