Tolmuimejat valides tekib sageli küsimus – kas tasub investeerida moodsasse juhtmeta mudelisse või jääda kindla ja usaldusväärse juhtmega tolmuimeja juurde? Juhtmeta tolmuimejad on viimastel aastatel tänu oma liikuvusele ja mugavusele väga populaarseks saanud, kuid neil on ka teatud miinuseid, mis võivad mõne kasutaja jaoks saada määravaks traditsioonilise mudeli kasuks otsustamisel.
Lisaks kaalub üha rohkem inimesi veel kolmandat alternatiivi – robottolmuimejat, mis suudab kogu puhastusprotsessi automaatselt ära teha. Kuidas aga otsustada, milline variant on parim? Selles artiklis vaatleme juhtmeta tolmuimeja eeliseid ja puudusi, võrdleme seda tavamudelitega ning uurime, kas sellised populaarsed kaubamärgid nagu Xiaomi tolmuimeja võiks sobida ka sinu koju.
Juhtmeta tolmuimeja eelised – on see tõesti revolutsioon kodukoristuses?
Juhtmeta tolmuimejad on juba vallutanud paljud kodud ja südamed, sest tootjad lubavad maksimaalset mugavust, uudseid funktsioone ja laitmatut puhtust ilma igasuguse lisavaevata. Aga kas see vastab tõele? Vaatame, mis teeb need tolmuimejad nii eriliseks.
Vaba liikumine
Juhtmeta tolmuimejaga saate majas vabalt ringi liikuda – koristada treppe, autosalongi või isegi pööningut – pole vaja otsida pistikupesasid ega tegeleda sassis juhtmetega!
Kerge ja manööverdamisvõimeline
Unustage suured ja rasked tolmuimejad. Juhtmeta mudel on kerge, mugav käes hoida ning võimaldab hõlpsasti puhastada ka raskesti ligipääsetavaid kohti, näiteks mööbli alt või kitsastes nurkades. Modernsete mudelite ergonoomiline disain võimaldab koristada vaid ühte kätt kasutades – pole probleemi!
Tark tehnoloogia
Uusimatel juhtmeta tolmuimejatel on eri režiimid, filtreerimissüsteemid ja isegi nutikad funktsioonid, mis kohandavad imemisvõimsuse automaatselt põranda tüübiga.
Juhtmeta tolmuimeja miinused – kas sel mugavusel on oma hind?
Kuigi juhtmeta tolmuimejad tunduvad olevat suurepärane leiutis, mis lahendab kõik koristusprobleemid, ei ole nad siiski täielikult asendamatud. Paljud kasutajad vaimustuvad nende liikuvusest, kuid pikema aja jooksul märkavad mõningaid puudusi, mis võivad osutuda juhtmeta või tavamudeli vahel valides otsustavaks teguriks. Millised on siis juhtmeta tolmuimeja suurimad miinused?
Aku
Mõnel juhtmeta tolmuimejal on küll võimas aku, kuid on mudeleid, mis töötavad vaid 20–30 minutit, tugevaimal imemisrežiimil veelgi lühemalt. Võrreldes juhtmega tolmuimejaga, mis saab piiramatult töötada, võib see olla märkimisväärne puudus.
Võimsus
Kuigi juhtmevabad mudelid muutuvad järjest võimsamaks, ei ületa paljud neist siiski juhtmega tolmuimeja imemisvõimsust. See on eriti märgatav, kui kodus on vaipu või lemmikloomi.
Mahutavus
Tänu kompaktsele disainile on juhtmeta tolmuimeja tolmumahuti sageli väiksem, mistõttu tuleb seda tihemini tühjendada. Kui teil on suur kodu või palju tolmu, võib puhastamise käigus tekkida vajadus teha paus mahuti tühjendamiseks. Juhtmega tolmuimejatel on tavaliselt suuremad tolmukotid või -konteinerid, mis kestavad mitu puhastuskorda ja vajavad harvem tühjendamist.
Hind
Juhtmeta tolmuimeja on harilikult kallim kui tavamudel, eriti kui soovite võimsat ja vastupidavat varianti. Kvaliteetne mudel võib maksta sama palju või isegi rohkem kui kõrgtasemel juhtmega tolmuimeja, millel on võimas mootor ja suur tolmukonteiner.
Kas tasub kasutada tavalist juhtmega tolmuimejat?
Kuigi juhtmeta tolmuimejad on moodsad, mugavad ja innovaatilised, ei kiirusta kõik neid valima – mõned inimesed usaldavad endiselt rohkem traditsioonilist juhtmega tolmuimejat. Milles peitub viimatinimetatu erilisus?
Võimsus
Kui tolmuimeja valimisel on kõige olulisemaks kriteeriumiks imemisvõimsus, siis selles osas on juhtmega mudelid endiselt eelisseisus. Nende imemisvõimsus on tavaliselt suurem ja see ei sõltu aku laetustasemest.
Piiramatu tööaeg
Üks juhtmega tolmuimejate suuri eeliseid on see, et te ei pea muretsema aku laadimise pärast. Pole vaja jälgida laetustaset ega oodata, kuni tolmuimeja jälle täis laeb. See on eriti oluline suuremates kodudes, kus koristamine võtab rohkem aega. Juhtmeta tolmuimejaga võib juhtuda, et poole koristuse pealt saab aku tühjaks. Traditsioonilise juhtmega mudeliga sellist probleemi ei teki – ühendage see lihtsalt pistikusse ja kasutage niikaua, kui vaja.
Tolmumahuti
Juhtmega tolmuimeja tolmukonteiner või -kott on tavaliselt suurem, mistõttu tuleb seda harvem tühjendada. See tähendab vähem koristusaegseid pause ja rohkem tõhusat tööaega. Juhtmeta tolmuimeja konteiner on aga väiksem, nii et kui teil on suur kodu või palju lemmikloomakarvu, tuleb tolmumahutit tihemini tühjendada.
Robottolmuimejad – kas need võivad olla tulevikulahendus?
Kui teile ei sobi ei juhtmega ega juhtmevaba tolmuimeja ning soovite midagi veel moodsamat, võib olla aeg huvi tunda järjest menukama robottolmuimeja vastu. Ei mingit muret ega füüsilist pingutust – saate lasta lihtsalt robotil kogu töö enda eest ära teha.
Robottolmuimeja on suurepärane valik neile, kes ei taha igapäevasele koristamisele aega kulutada. Vaid mõne nupuvajutusega alustab robot tööd: see suudab iseseisvalt liikuda mööda kodu, imeda tolmu põrandatelt ja vaipadelt ning töö lõpus naaseb ise laadimisjaama. See tähendab, et saate nautida puhtaid ruume ilma lisapingutuseta. Lisaks saab näiteks Xiaomi tolmuimejat mugavalt telefonist juhtida ning isegi ajastada koristust nii, et see toimuks siis, kui teid ennast kodus pole.
Allikas: SEO Guru via Buller Meedia | Pilt: SEO Guru