juuli 17, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Varia

Küttepuud – Naudi soojasid ja hubaseid talveõhtuid 

Küttepuud I Küttepuude tellimine I Kuivad küttepuud I Harjupuu.ee

Küttepuud on üks vanimaid ja looduslähedasemaid viise kodu soojas hoidmiseks. Lisaks sellele, et nad pakuvad tõhusat kütteallikat, on küttepuud ka keskkonnasõbralikud. Selles artiklis vaatleme lähemalt, mida peate arvestama küttepuude valikul ja kuidas saate neid kiiresti ja mugavalt tellida.

Küttepuude tellimisel võib sageli ette tulla küsimus, millise mõõtühiku kohta müüja poolt pakutud hind kehtib. Üldiselt on kaks mõõtühikut, mille järgi küttepuud müüakse: laotud ruum (tihti nimetatakse ka riidaruumiks) või puisteruum. Laotatud ruumi puhul arvestatakse ruumimeetrit korrapäraselt riita laotud halgudelt. Puisteruumi puhul arvestatakse ebakorrapäraselt kuhjatud halgudelt. Kui kujutada endale ette 1 kuupmeetri suurust kasti, siis on selge, et riita korrapäraselt laotult mahutab see kast märksa rohkem halge, kui sinna ebakorrapäraselt puistatult. Meie kasutame koefitsienti 0,6 ehk 1 puisteruum on 0,6 laotatud riidaruumi. Tähtis on veenduda, et tead, mille eest maksad. Ebaausad küttepuude müüjad kasutavad sageli ära ostjate teadmatust. Soovitame alati pöörata hoolikalt tähelepanu, millise mõõtühiku kohta müüja poolt pakutud hind kehtib.

Küttepuude puhul on oluline valida sobiv puiduliik. Lehtpuud nagu sanglepp ja kask, on tihedamad ning tagavad pikaajalise ja kuumema põlemise, mis sobib ideaalselt jahedateks õhtuteks. Tihti osutuvad valikuks just kask, lepp või haab. Kask on suurepärane valik tänu oma kõrgele kütteväärtusele. Lepp on samuti hinnatud küttepuu liik, mis põleb ühtlaselt ja annab mõnusa leegi. Veel üks pluss on see, et lepp kuivab suhteliselt kiiresti, muutes selle heaks valikuks ka neile, kes soovivad küttepuude ettevalmistamisel aega säästa.

Puidu niiskusesisaldus on oluline asi, mida enne küttepuude ostmist silmas pidada. Värskelt lõigatud küttepuud sisaldavad palju niiskust, mis muudab selle põlemise raskeks ja tekitab palju suitsu. Kuivatatud küttepuud, millel on lastud kuivada vähemalt kuus kuud kuni 2 aasta, põleb kuumemalt ja puhtamalt. Kuivatatud küttepuud põlevad puhtamalt ja annavad rohkem soojust, samas kui niisked küttepuud tekitavad rohkem tahma ja suitsu ming annavad põlemisel välja vähem soojusenergiat. 

Üks oluline tegur küttepuude tõhususes on nende niiskusesisaldus. Küttepuude efektiivseks põletamiseks tuleb need korralikult kuivatada. Toore küttepuu niiskus on umbes 50%, kuid kütmiseks on vähemalt õhukuiv küttepuu kõige soodsam valik. Kütmiseks on parimad alla 20% niiskusega küttepuud. Näiteks õhukuiv küttepuu annab 80% rohkem sooja kui märg või toores küttepuu. Küttepuude kuivamiskiirus sõltub küttepuu liigist, kuivamis tingimustest, halupuude paksusest ja ladustamisest. Küttepuud kuivavad õues paremini kui nad on lõhutud halgudeks, laotud riita, kaitstud vihma eest, kuivamiskoht on olnud tuuline ja päikesepaisteline. Niiskeid küttepuid ei soovitata ladustada tihedalt kuuri, sest võivad minna hallitama. Harjupuu mõistab seda ja pakub klientidele võimalust valida kuivatatud või niiskete küttepuude vahel vastavalt nende vajadustele. Nende kuivatatud puud on hoolega kuivatatud ja ladustatud kvaliteedi tagamiseks. Lisaks pakub Harjupuu taskukohaseid hindu ja kiiret kohaletoimetamist, muutes küttepuude tellimise lihtsaks ja mugavaks. 
Kokkuvõttes on küttepuud üks parimaid viise oma kodu soojas hoidmiseks, olles samal ajal keskkonnasõbralik valik. Harjupuu pakub laia valikut kvaliteetseid küttepuid, mis on kuivatatud ja ladustatud optimaalse kvaliteedi tagamiseks. Ettevõte järgib jätkusuutlikkuse põhimõtteid ja kasutab päikeseenergiat oma tootmises, pakkudes keskkonnateadlikele tarbijatele meeldivat alternatiivi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga