juuli 17, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Arvamuslood Buller Uudised Ettevõtlus Varia

Miks sildade reguleerimine on hädavajalik ja miks peaksime muretsema auto sildade reguleerimise pärast?

3D sildade reguleerimine ja kontroll - Autosõber - Kvaliteetne Autoteenindus ja Autoremont Tallinnas, mis asub lennujaama ja Ülemiste kaubanduskeskuse kõrval Ülemiste City kvartalis.

Autoomanikuna võtame tihti enesestmõistetavana sõidukite suurepärast jõudlust teel. Kuid vähesed meist mõtlevad sellele, kuidas sõidukid suudavad säilitada stabiilsust ja ohutust erinevates tingimustes. Sõiduki stabiilsus, juhitavus, rehvide kulumine, ohutus – kõik sõltub otseselt rataste joondusest. Selle võti peitub auto sildades ja nende korralikus reguleerimises ning just sellest räägimegi selles artiklis. Selles artiklis heidame pilgu auto sildade reguleerimise ja sillastendi kontrolli tähtsusele, mõistmaks, kuidas need aspektid mõjutavad meie sõidukite ohutust ja sõidurõõmu.

Auto sildade reguleerimine ja kontrollimine on hädavajalik, et tagada sõiduki õige käitumine, jõudlus ja ohutus teel. Sillastend hõlmab ratta ja rehvi orientatsiooni ning nurga reguleerimist. Õigesti reguleeritud sillastend tagab, et rehvid puutuvad teega õiges nurgas kokku, mis omakorda mõjutab rehvide kulumist ja sõiduki stabiilsust. Aja jooksul võivad sildade komponendid kuluda või kahjustuda, mis võib põhjustada sõiduki halba stabiilsust ja juhitavust. Märgid nagu ebaühtlane rehvikulumine, auto kaldumine kõrvale sõidu trajektoorilt, juhitavuse halvenemine, rataste mitte reageerimine juhtimis käsklustele, vibratsioon ja müratase võivad viidata vajadusele sildade reguleerimise järele. Kui rehvid pole auto suhtes täpselt joondatud ja sildade reguleerimine on tegemata, toimub rehvide ülemäärane või ebaühtlane kulumine ja rehvide eluiga võib väheneda isegi kuni 70%. Kui sillastend ei ole korras, võib see põhjustada rehvide kiiret kulumist ja halba juhitavust. Lisaks reguleerimata sildade ja ebaühtlaselt kulunud rehvidega auto kasutab teekonna läbimiseks rohkem energiat ja jõudu ehk kütuse efektiivsust, suurendades kütusekulu. 

Sillastendi ehk silla reguleerimist on soovitav igal autol teostada vähemalt 3 korda aastas või 8-10 tuhande kilomeetri järel. Õigeaegne hooldus aitab ennetada suuremaid probleeme ja hoida teid ohutult teel. Peale sillastendis käimist võib paraneda ka auto juhitavus, sest tavaliselt kaasneb probleemidega see, et auto vibreerib teel veidralt või kisub alati ühes suunas. 

Auto sildade reguleerimine ja sillastendi kontrollimine on spetsialistide tegevus. Selleks kasutatakse spetsiaalseid tööriistu ja seadmeid, et mõõta sõiduki sildade asendit ja reguleerida neid vastavalt tootja spetsifikatsioonidele. Kui olete märganud sõiduki halba juhitavust, rehvide ebaühtlast kulumist või muutusi sõiduomadustes, ärge kõhelge pöördumast Autosõber.ee spetsialistide poole, et tagada teie sõiduki turvalisus ja mugavus teedel.
Õigesti hooldatud sildadega saate nautida sujuvat ja stabiilset sõitu ning säästa aega ja raha pikaajaliselt. Hoolitsege oma sõiduki eest ja ärge unustage regulaarselt kontrollida sildasid ja sillastendi seisukorda, et sõita teedel kindlalt ja turvaliselt.


Broneeri sillastend ja sildade reguleerimine Autosõber.ee kodulehel oleva mugava kontaktivormi abil või helista meile.
Uutele klientidele on auto sildade reguleerimine – 15%. 

3D sildade reguleerimine, sillastend Tallinnas - autosõber.ee