juuli 17, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Arvamuslood Buller Uudised Trending

Värvilised läätsed: 5 olulist fakti

Värvilised läätsed on üks kõige lihtsamaid viise välimuse muutmiseks nii, et see ei jää kellelgi märkamata.

Kui läätsed on sinu jaoks uus kogemus, tasub eelnevalt teada paari olulist fakti.

Värvilised läätsed on erineva kandmisajaga

Nii nagu tavalised nägemise korrigeerimiseks mõeldud läätsed, on ka värvilised läätsed saadaval peamiselt ühepäevase ja kuuajalisena. Oluline on teada, et seda kandmisaega ei tohi silmade tervise huvides ületada. 

Ühepäevased läätsed visatakse päeva lõpus ära ning järgmisel kandmispäeval pannakse silma uued ja puhtad läätsed. Kahenädalased, kuuajalised ning pikema kandmisajaga läätsed tuleb aga päeva lõpus silmast välja võtmise järel puhastada ning asetada ööseks läätsekonteinerisse.

Värvilised läätsed võivad, aga ei pruugi korrigeerida nägemist

Värvilisi läätsesid on olemas nii nägemise korrektsiooniga kui ka ilma korrektsioonita. Ehk neid saab kanda ka üksnes silmavärvi muutmiseks, kui nägemine on korras.

Pidevaks kandmiseks leia heade omadustega läätsed

Värvilisi läätsesid kantakse tihti näiteks peol, fotosessioonil või lihtsalt välimusega eksperimenteerimiseks. Kui soovid aga silmavärvi muutvaid läätsesid regulaarselt kanda, tasub jälgida, et need oleks võimalikult hea hapniku läbilaskvuse, niisutuse ja teiste silmade tervise ja kandmismugavuse vaatest oluliste omadustega.

Kui soovid värvilisi läätsesid kanda pidevalt, soovitame esmalt konsulteerida optometristiga isegi siis, kui sul on nägemine korras.

Väga tähtis on järgida hügieenireegleid

Kõiki läätsesid, ka värvilisi, tuleb kasutada vastavalt juhistele ning järgida hügieenireegleid. Kahenädalased, kuuajalised ning pikema kandmisajaga läätsed tuleb iga kord pärast silmast eemaldamist läätsevedelikuga puhastada ja loputada. 

Iga kord, kui võtad kontaktläätsed läätsekonteinerist välja, siis puhasta konteineri sisu ja lase sellel korralikult kuivada. Pea meeles, et läätsekonteiner tuleb välja vahetada vähemalt kord kuus ning iga kord enne uute läätsede kasutuselevõttu.

Lõpptulemus sõltub kandja oma silmavärvist

Värvilisi läätsesid on saadaval väga paljudes erineva intensiivsusega toonides. Mõned toonid aitavad rõhutada pigem loomulikku silmavärvi, näiteks rohekashallist roheliseks. Teised toonid annavad aga tugevama efekti, näiteks hallist pruuniks. 

Alati ei ole lõpptulemus päris selline nagu tootefotol, kuna olenevalt tootest võib kandja loomulik silmavärv jääda mõnevõrra läbi paistma. Kõige keerulisem on muutus tumedast heledaks, kuid on olemas värvilisi läätsesid, mis saavad ka sellega hakkama.

Kui sul on läätsede kandmise kohta mis tahes lisaküsimusi, pöördu oma optometristi või silmaarsti poole. Tema aitab sul leida sobivad läätsed, hooldusvahendid ja muu juurdekuuluva.

Allikas: Optimeeri via Buller Meedia | Pilt: Optimeeri via Buller Meedia